Rozmowy telefoniczne w aparatach słuchowych

 

        Czy nosząc aparat słuchowy mogę rozmawiać przez telefon komórkowy? Wielu naszych Pacjentów zadaje nam to pytanie. Niegdyś rozmowa telefoniczna mogła być dużym utrudnieniem dla osób z niedosłuchem. Przyłożenie telefonu do ucha powodowało powstanie pisku, a głos w słuchawce i tak nie był wystarczająco wyraźny. Telefonem trzeba było odpowiednio manewrować żeby ustawić go w pozycji blisko mikrofonu aparatu, aby mowa była dobrze słyszana. Wielu naszych Pacjentów na czas rozmowy telefonicznej musiało zdjąć aparat słuchowy lub rozmawiać w trybie głośnomówiącym.

 

         Takie czynności nie są już konieczne w nowych rozwiązaniach aparatów słuchowych, a rozmowy telefoniczne przestały być problemem dla osób niedosłyszących. Wszystko dzięki możliwości połączenia aparatu słuchowego z telefonem komórkowym, który przesyła dźwięk z telefonu bezpośrednio do aparatu.

 

        Co najważniejsze, nie musisz kupować najnowszego telefonu, aby móc korzystać z tej opcji. Większość firm aparatów słuchowych proponuje łączność z każdym telefonem posiadającym system Bluetooth.

 

        Dodatkowo dużym udogodnieniem w prowadzeniu rozmów telefonicznych jest możliwość ich odbioru i rozłączenia bez konieczności dotykania telefonu. Wszystkie te funkcje zrobisz za pomocą aparatu słuchowego. Twój telefon może znajdować się na drugim końcu pokoju, a Ty bez problemu usłyszysz przychodzące połączenie, ponieważ dźwięk połączenia będzie emitowany bezpośrednio w Twoim aparacie słuchowym. Następnie dotykając aparat możesz odebrać lub odrzucić połączenie. Wszystkie te funkcje zostały przedstawione na filmiku powyżej.

 

          Jeśli posiadasz nowszy telefon komórkowy, to oprócz rozmów telefonicznych możesz korzystać z wielu dodatkowych funkcji łączności. Słuchanie muzyki z telefonu, oglądanie filmów lub wideo rozmowy - wszystko to będziesz w stanie usłyszeć bezpośrednio w swoich aparatach słuchowych. Dodatkowo aparat sam będzie decydował o priorytecie połączenia telefonicznego, tzn. jeśli w trakcie oglądania filmu na telefonie lub słuchania muzyki, ktoś do Ciebie zadzwoni, to automatycznie aparat słuchowy wyciszy dźwięki muzyki lub filmu i skupi się na rozmowie telefonicznej.

 

 

 

          Funkcje rozmowy telefonicznej przez aparat słuchowy dostępne są już w podstawowych klasach aparatów więc jest to praktyczne rozwiązanie na każdą kieszeń.

 

          Jeśli chcesz wypróbować aparaty słuchowe z funkcją rozmowy telefonicznej, to zapraszamy do jednego z naszych gabinetów lub do kontaktu pod numerem: 61 866 78 31.