W jaki sposób założyć aparat słuchowy?

      Wielu naszych Pacjentów, na początku korzystania z aparatu słuchowego, ma problem z jego założeniem. Poniżej znajdziecie Państwo krótką instrukcję w jaki sposób prawidłowo zakładać aparat słuchowy.

 

      Największy problem z założeniem sprawiają aparaty słuchowe zauszne typu RIC (ze słuchawką w uchu), które są noszone na uniwersalnej, silikonowej kopułce. Pozostałe aparaty słuchowe posiadają wkładki uszne, robione indywidualnie dla Pacjenta, na podstawie wycisku pobranego z jego ucha, dlatego ich zakładanie jest znacznie łatwiejsze.

 

 

 

W jaki sposób założyć aparat słuchowy?

1) Załóż aparat na ucho.

2) Dwoma palcami chwyć słuchawkę z kopułką i włóż ją do przewodu słuchowego.

3) Palcem wskazującym popchnij słuchawkę w głąb przewodu słuchowego.

4) Chwyć żyłkę stabilizującą aparat słuchowy w Twoim uchu i zwiń ją do tyłu tak, aby cała wypełniła małżowinę uszną (żyłka nie może wystawać poza małżowinę).

5) Sprawdź czy wszystkie elementy aparatu słuchowego leżą poprawnie i stabilnie na uchu.

 

       Gdy zakładamy aparat na prawe ucho, to należy go wkładać prawą ręką (w przypadku lewego ucha robimy to ręką lewą). Druga ręka może delikatnie pomagać i podtrzymywać aparat słuchowy, chroniąc go przed upadkiem. Co ważne, aparat powinniśmy wkładać z zamkniętą kieszenią baterii.

 

Poniżej przedstawiamy krótki filmik, na którym zobaczycie Państwo w jaki sposób prawidłowo założyć aparat słuchowy.

 

https://www.facebook.com/AparatusAparatySluchowe/videos/329049695217643

 

       Bardzo ważne jest aby prawidłowo założyć aparat słuchowy. Jego złe zakładanie może skutkować wysuwaniem się aparatu z przewodu słuchowego, a często nawet zgubieniem go. Prawidłowo założony aparat słuchowy staje się praktycznie niewidoczny dla otoczenia.